Trudny temat? Niekoniecznie. Z doświadczenia zauważyliśmy, że fotograf, który ma wyrobioną markę to dla ekipy filmowej czysta przyjemność przy pracy. Jakie elementy gwarantują wspólny sukces na weselu?

  • rozmowa i kontakt to podstawa. W trakcie dnia ślubu nie ma czasu ani możliwości na szczegółową komunikację w najważniejszych momentach, więc warto wykorzystać czas, w którym nie ma kluczowych elementów dnia na ustalenie szczegółów ustawienia Pary Młodej przy błogosławieństwie, przysiędze, wejściu/wyjściu Młodej Pary z kościoła,
  • serdeczność – tak to nie żart – to jeden z kluczowych elementów sukcesu. Pozytywne podejście do fotografa potrafi czynić cuda. Najważniejszy jest przecież wspólny sukces, a więc piękna pamiątka dla Młodych, dlatego rywalizację o lepsze kadry należy odłożyć na bok. Wielokrotnie zauważyliśmy, że jeśli filmowiec z fotografem „grają w jednej drużynie” efekty (dla obu ekip!) są zdecydowanie najlepsze.
  • sprawdzenie portfolio fotografa. Jeśli mamy kontakt przed weselem, warto zerknąć na zdjęcia już wykonane. To pozwoli nam ocenić jaki warsztat pracy preferuje fotograf, jakich obiektywów używa i jakie odległości od fotografowanych obiektów preferuje. Bardzo pomaga to również w ocenie optymalnych rozwiązań ekipy filmowej na ślubie i weselu.